کفشدوزک های مفید

کفشدوزک های مفید | کفشدوزک نوزده نقطه ای کفشدوزک یازده نقطه ای کفشدوزک دو نقطه ای کفشدوزک ده نقطه ای کفشدوزک هفت نقطه ای کفشدوزک چهار لکه ای کفش دوزک کروی

محصولات زراعی یک ساله میزبان های ثانویه شته ها هستند. این که کفشدوزک ها بر جمعیت ها شته مؤثر یا بی تأثیر هستند در یک دوره زمانی کوتاه تعیین می شود و عوامل تأثیر گذار عبارتند از:
۱- رشد و تکثیر قبلی شته ها بر روی میزبان های اولیه
۲- فاصله محصول تا محل های زمستانگذران شته ها
۳- شرایط آب و هوایی

عموما ظرفیت جستجوگری کفشدوزک ها خیلی بالا است. گرچه حشرات کامل بعضی گونه ها با کاهش تراکم شکار به پایین تر از یک حد بحرانی محیط مربوطه را ترک می کنند.

همان طور که گفته شد همه کفشدوزک ها مفید نیستند.

کفشدوزک ها به وسیله حشره‏ شناسان تقسیم ‏بندى گشته و از روى نقطه‏هاى روى بال هایشان شناسایى مى‏ شوند. بعضى از آنها فقط از حشره بخصوصى تغذیه مى‏کنند مثلاً نوعى کفشدوزک که فقط به خوردن شپشک استرالیایى علاقه‏مند است اما برخى دیگر از کفشدوزکها تغذیه از انواع شته را ترجیح مى‏دهند.

با همه اینها وقتى کفشدوزک گرسنه باشد دیگر نوع شکار برایش زیاد فرقى نمى‏کند، تا جایى که اگر با بى‏غذایى رو به‏رو شود ممکن است نوزادان و لارو هاى جوان خود را نیز مورد حمله قرار دهد. ضمنا آن ها بدشان نمى‏آید که گاه‏گدارى سرى به لانه مورچه‏ها بزنند و میهمانشان شوند. در این صورت مواد غذایى مورچه‏ها را نیز نوش‏جان مى‏کنند.

10 comments
    1. وقت بخیر اقای بابایی
      ارسال کفشدوزک ها بسته به نوعش از طریق اتوبوس به ترمینال شهرتون و مسافت شما با ما و یا ارسال به درب منزله
      در هر بار که اماده میشه میتونید با واتساپ ما ارتباط بگیرید و خریداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You May Also Like